Svatební fotograf Brno

Jmenuji se Vít Kovalčík a jsem svatební fotograf z Brna. Fotím po celé České republice a rád zaznamenám Váš velký den, ať máte na co vzpomínat. Kromě krásných fotek je zaručena také spolehlivost a pohodová domluva.

Proč zvolit mě na focení svatby

Focení svateb mě baví a za deset let jsem nasbíral spoustu zkušeností. I když je každá svatba jiná, znalosti z obvyklých průběhů pomáhají, takže dokážu rychle reagovat v kdejaké situaci. Do svatebního děje zasahuji co nejméně, ale jsem komunikativní a usmívám se i za foťákem. A mám rád spolehlivost, takže s sebou nosím záložní techniku pro případ nouze a oba mé profesionální fotoaparáty ukládají fotky na dvě karty současně.

Co je součástí balíčků

Hlavní je samozřejmě focení samotné plus pozdější výběr a korekce snímků. Doba zpracování se různí, ale v 90 % případů odevzdávám vše za týden od svatby.

Poté ode mě dostanete fotky elektronickou cestou, ať je máte co nejrychleji, a také je pošlu poštou na USB disku v elegantní krabičce. Dostanete přístup i k soukromé online galerii s výběrem nejlepších fotek, jejíž odkaz můžete podle svého uvážení poslat dále.

Ceny focení svateb

Ceny svatebního focení jsou přímo závislé na době, po kterou se fotí, případně také na vzdálenosti, pokud dění neprobíhá v Brně. Rámcově je dobré dobu tušit, ale úpravy můžeme dělat i přímo během svatby podle situace. Cena pak bude podle skutečného průběhu.

Níže jsou na ukázku tři typické balíčky a jejich ceny. Pokud chcete fotit déle, stačí k libovolnému připočíst 1000 Kč za každou další hodinu. Při focení kratší dobu naopak stačí 1000 Kč/hod. odečíst (kromě dvouhodinového balíčku, který je minimum).

Pokud svatba probíhá v Brně, je doprava zdarma. U jiných míst se počítá 10 Kč za ujetý kilometr. (Beru v úvahu jen cestu z domu na místo a zpět. Cestování během času, který se počítá do focení, je zdarma.)

2 hodiny

Zhruba 150 fotek

9 500 Kč

(+ doprava)

Obvykle stihneme: Obřad, skupinové focení, portrétní fotky.

5 hodin

Zhruba 300 fotek

12 500 Kč

(+ doprava)

Obvykle stihneme: Obřad, skupinové focení, hostinu se svatebními zvyky a proslovy, nakrojení dortu, portrétní fotky.

10 hodin

Zhruba 450 fotek

17 500

(+ doprava)

Obvykle stihneme: Přípravy, obřad, skupinové focení, hostinu se svatebními zvyky a proslovy, nakrojení dortu, portrétní fotky, první tanec a začátek zábavy.

Pozn.: Jaké části dne stihneme a výsledný počet fotek závisí na konkrétním pořadí jednotlivých aktivit a dojezdových vzdálenostech mezi nimi. Toto jsou orientační informace pro běžné dění, ale jsou případy, kdy z pětihodinového průběhu strávíme dvě hodiny na silnicích a pak je fotek o něco méně. Naopak u svateb typu „vše na jednom místě“ se čas může ušetřit.

Jsem volný pro Váš svatební den?

Stav tohoto data: 

Prosím vyberte datum pro ověření dostupnosti.

Napište mi!

Za jak dlouho po svatbě dostanete fotky

Sám jsem zvědavý, co jsem nafotil, takže zpracování neodkládám. Obvykle mám vše hotovo za týden a elektronickou verzi fotek poté okamžitě pošlu. USB disk se stejnými fotkami má na starosti pošta, ale během pár dní se i ten doručí.

Schůzka před svatbou

Schůzka je dobrá k tomu, ať poznáme jeden druhého a na doladění plánů. Tuším, jak svatby probíhají, takže vám můžu dát odezvu na Vaše nápady, domluvíme se také, kam a kdy jít fotit a podobně. Na druhou stranu, všechny tyto techničtější záležitosti je možné řešit po mailu, takže pokud jste z větší vzdálenosti, nemusíme se nutností schůzky stresovat. Pak se sice poprvé poznáme až na svatbě, ale to nebývá žádný problém.

Co kdybych se zranil a nemohl fotit

Špatné věci se bohužel mohou stát, proto mám kontakty na mnoho kolegů fotografů a fotografek. V případě takovýchto kritických problémů bych vám dal na výběr z alternativ a focení Vaší svatby by bylo stále zajištěné.

Portrétní focení a dočasný asistent

Portrétní/aranžované focení obvykle zabere kolem hodiny (plus cesta) a probíhá někde stranou od hostů, často i o kilometry jinde. Zjistil jsem, že je dobré, „půjčit“ si nějakého pomocníka z řad svatebních hostů, který pomůže s drobnými úkoly – podržet nepoužívaný svatební deštník, kytici, můj malý blesk a podobně. (Muž je na to praktičtější, protože je vyšší a má mnohem univerzálnější boty.)

I bez pomocníka se obejdeme, ale pokud se nějaký sežene, dokáže to focení zjednodušit, někdy i zrychlit. Například několikrát jsme jeli na místa, kde bylo obtížné parkovat, a pak nás pomocník mohl vysadit a sám jel zaparkovat jinam.

Kdy ve svatební den začít s focením

Záleží jen na Vás. Někdo vyloženě nechce mít fotky z přípravy, jiný se bez nich neobejde. Nicméně u příprav má asi většinou smysl začít kolem poloviny hotové vizáže. Celá vizáž a úprava vlasů zabere delší dobu a během není často není až tolik věcí k focení. Jistě, mohou se udělat fotky šatů, detaily příprav a celková atmosféra, ale to právě stíháme i s pozdějším startem. Záleží ovšem na konkrétní organizaci Vaší svatby.

Kdy má smysl končit s focením

Opět se liší svatba od svatby. Osobně bych volil chvíli po prvním tanci. Tanec samotný spolu s tancem s rodiči a příbuznými může zabrat asi 20 minut. Poté typicky nastává volná zábava. Zde dokážu nafotit lidi, jak se baví, ale po nějaké době pití a tančení už je vlastně děj stále podobný. Takže po půl hodině nebo hodině už vlastně není, jaké snímky dále přidávat.

Černobílé fotografie

Z výběru nejlepších fotek vyberu ještě elitnější část asi patnácti fotek a ty upravím i do černobílé verze. O původní barevnou verzi se nemusíte strachovat – u těchto fotek dostanete obě.

Jaké další služby poskytuji

Mám zkušenosti z mnoha odvětví fotografie, jako jsou firemní akce, portrétní focení či dokonce produktové foto. Mám k dispozici vlastní ateliér. Zde je rozcestník dalších služeb, které poskytuji jako profesionální fotograf v Brně.