Svatební fotograf Brno


svatebni

Pokud hledáte svatebního fotografa pro Brno nebo jinou část České republiky, jste tu správně! Rádi pro Vás zaznamenáme Váš velký den.
Klikněte pro přechod do svatební galerie >>Klikněte pro ukázky z konkrétních svateb >>

Focení svateb mě baví atmosférou a unikátními situacemi, které se snažím zachytit. Samozřejmostí je také zodpovědný přístup, takže například s sebou nosím dva profesionální fotoaparáty a několik objektivů, takže i v případě závady lze bez problémů pokračovat.

Jsem z Brna, takže často fotím v různých obcích na Moravě, ale problém není ani jiná vzdálená lokalita.

Čas zpracování fotek je závislý na aktuální vytíženosti, obvykle je předávám zhruba za týden.

Image
Image
Vaše fotky projdou světelnými a barevnými korekcemi a pak je obdržíte přes internet a poštou na USB disku v elegantní krabičce. Dostanete také odkaz na Vaši soukromou on-line galerii nejlepších fotek – fotky uvidí jen ti, kterým dáte odkaz.

Ceny focení pro rok 2019:

Rozhodl jsem se zjednodušit systém cen, který je teď závislý čistě na délce focení. Dopředu se stačí rámcově domluvit na odhadovaném čase a na místě se přizpůsobím skutečnému programu. Je tedy možné podle situace focení prodloužit, pokud dojde k nějakému skluzu, nebo zkrátit, pokud se domluvíme, že vše důležité je nafoceno. Cena pak bude odpovídat skutečné době strávené na svatbě.

Tady jsou orientačně různé příklady s cenami. Pokud uvažujete o delším focení, jednoduše vezměte libovolný příklad a přičtěte 900 Kč za každou další hodinu. U kratšího zase stačí 900 Kč/hod. odečíst (až do dvou hodin focení, což je minimum).

2 hodiny (minimum)

7 500 Kč + doprava

(případně +900 Kč za každou další hodinu)

Obvykle: Obřad, skupinkové fotky, aranžované focení novomanželů.

cca 130 výsledných fotek.

5 hodin

10 000 Kč + doprava

(případně +900 Kč za každou další hodinu)

Obvykle: Obřad, skupinkové fotky, začátek hostiny se svatebními zvyky a projevy, aranžované focení novomanželů.

cca 200 výsledných fotek.

10 hodin

14 500 Kč + doprava

(případně +900 Kč za každou další hodinu)

Obvykle: Přípravy, obřad, skupinkové fotky, začátek hostiny se svatebními zvyky a projevy, aranžované focení novomanželů, momentky z pozdější zábavy.

cca 350 výsledných fotek

Doprava pro svatbu v Brně je zdarma, pro svatby mimo Brno se počítá 8 Kč/Km.

Často kladené dotazy

Za jak dlouho dostaneme fotky?

Čas zpracování fotek je závislý na aktuální vytíženosti, obvykle je předávám zhruba za týden až dva.

Dělá se schůzka před svatbou?

Schůzka je fajn z toho pohledu, že se už před svatbou poznáme. Také na ní můžeme vyřešit případné nejasnosti. Ale nebudu vás nutit. Pokud jste z daleka nebo schůzka časově nevychází, obejdeme se i bez ní. Vše lze celkem snadno vyřešit po e-mailu.

Co když se například zraním a nebudu moci fotit?

I když si to nikdo nepřejeme, tak se špatné věci stávají. V takovém případě udělám vše proto, abych za sebe zajistil odpovídající náhradu. Mohu kontaktovat mnoho fotografů, takže byste dostali na výběr z těch, kteří mají v daný termín volno.

Něco o asistentovi…

Fotím sám, i když na aranžované focení s novomanželi (tj. tak na hodinu) je dobré vzít s sebou i pomocníka z řad svatebních hostů. Ten se hodí na občasné držení fotosvětla, nevěstina kabátu nebo kytice, případně pro další drobné úkoly podle situace. (Lepší jsou muži, protože mají praktičtější boty a jsou vyšší)

Od kdy je dobré začít fotit?

Záleží na konkrétním harmonogramu, ale není nutné fotit úplný start dne a ani celý průběh vizáže. Stačí dokončování make-upu nebo vlasů. Podle konkrétního plánu se to může prolínat s oblékáním, které je taky dobré zachytit.

Do kdy má smysl fotit?

Opět záleží na konkrétní svatbě. Po prvním tanci bývá volnější zábava, ze které lze pořídit nějaké momentky. Pokud nejsou nějaké organizované hry, začne se dění po chvíli opakovat a už moc nových fotek nepřibývá. Tady se můžeme domluvit, že už máme vše.

Jaký čas je dobré si vyhradit na aranžované focení?

Ideální je asi hodina plus čas na cestu, pokud na focení někam pojedeme. Ale pokud rozvrh nedovolí, samozřejmě se přizpůsobím.

Děláte i černobílé fotky?

Pokud vás překvapily černobílé i barevné fotky v galeriích, pak vězte, že běžně používám tento systém: Odevzdávám všechny snímky barevné s tím, že z několika nejlepších (cca 15) udělám i černobílou variantu, takže u těchto záběrů budete mít k dispozici obě. (Pokud byste chtěli celou svatbu JEN čistě v černobílé, tak tohle mě zaujalo a dám vám slevu.)

Loading...