Rodinné a těhotenské focení

Rodinné fotografie slouží pro připomenutí šťastných okamžiků a blízkých lidí. Jsou dvě hlavní možnosti, jak focení provést:

1. Focení v ateliéru

Tato varianta je vyloženě vhodná pokud přemýšlíte o focení s malým dítětem – batoletem. Dobré fotky dostaneme také při focení těhotenském nebo párovém, obojí jde alternativně fotit i venku (viz další sekci). Ale pokud máte rádi tajemné černobílé siluety s těhotenským bříškem, fotografické studio je ideální.

Ateliér je méně vhodná varianta pro rodinné focení s už chodícím dítětem. V ateliéru je dobré modely a modelky udržet v místě, kam svítí světla, což je třeba prostor 1,5 x 1,5 metru. To je s pohyblivými dětmi občas složité. Focení v ateliéru je pořád možné – například můžeme Vašeho potomka zabavit jeho oblíbenými hračkami a Vy si můžete hrát s ním. Ale uvažoval bych přednostně o akčnějším focení venku (níže).

Pokud si nejste jisti, podívejte se do galerie rodinného a těhotenského focení. V galerii je přepínač, který umožňuje vybrat jen ateliérové fotky.

2. Focení venku

Nepříliš vhodná možnost pro focení s batoletem, ale jinak univerzální varianta.

Rodinné focení venku má několik specifik:

Musíme sledovat počasí. Domluvíme se na nějaký termín, ale ještě den předem nebo někdy i v den focení se musíme rozhodnout, jestli je počasí vhodné. V případě špatné předpovědi je lepší focení přeložit na jindy.

Finální fotky vybere fotograf. Snímky jsou zachycené s ohledem na pozdější zpracování, často záměrně velmi tmavé nebo velmi světlé, takže se z nich obtížně vybírají nejlepší varianty. Fotky na úpravu tedy vybírám já, protože mám představu, co jde se kterým snímkem ještě provést. Vy obdržíte 20 výsledných zpracovaných fotografií za hodinu focení.

Světelné a barevné úpravy bez retuší. Na tomto je možné se domluvit, nicméně obvykle není potřeba mít u všech „vyžehlené“ obličeje. Tyto fotky tedy prochází jen lehčími korekcemi (světlo, barvy, kontrast, ořez atd.) Pro představu výsledku se prosím podívejte do galerie.

Rodinné focení venku – typická varianta

1 hodina focení

20 výsledných fotek

2 200 Kč

(doprava v Brně zdarma)

Lze se domluvit různě, ale toto je velmi obvyklá situace. Za hodinu stihneme dost různých „scén“, navíc případné menší děti ještě nebudou utahané nebo znuděné. Všechny nafocené fotky proberu, vyberu nejlepší a světelně a barevně doladím. Fotky neretušuji, ale to zde ani není pointa focení, cílem jsou emoce a rodinná pohoda. Vy obdržíte elektronicky 20 výsledných fotek. Zpracování obvykle trvá den nebo v nejhorším pár dní – sám jsem zvědavý, jak focení dopadlo.

Pro cesty mimo Brno mě prosím kontaktujte s Vaší představou.

Objednávka na rodinné/těhotenské focení venku

Budeme domlouvat místo a podle toho i čas (někdy záleží na tom, kdy tam svítí slunce).

Můžete použít formulář níže nebo telefon či jiný kontakt zde.