Fotoobraz: Východ slunce nad Giglachsee

Další fotoobrazy v kategoriích:
Vše (252)   Krajina (172)   Voda (64)   Hory (63)   Rakousko (60)

Slunce vychází a je přesně na obrysu hor. Tento stav trvá jen minuty, pak se kotouč odpoutá k cestě výš. Před námi jsou rakouská jezera Oberer Giglachsee a Unterer Giglachsee ve výšce 1 920 m n.m. a zrcadlí se v nich oranžové nebe. Sluneční svit dopadá na nejvyšší vrcholky a také na kameny před nám před námi, které jsou zdejší zajímavost.

Zatímco většina hor okolo je tvořena břidlicí a rulami, skála pod námi je vápencová a z toho taky plyne název hory, na jejímž svahu právě stojíme: Lungauer Kalkspitze (kalk = vápenec, spitze = vrchol). Její nejvyšší bod je za námi asi půl kilometru daleko (a 300 metrů nahoru) a leží v rakouské zemi Salcbursko, ale my se stále nacházíme ve Štýrsku (Steiermark), kde je jen o pár set metrů vzdálenější vrchol-dvojče Steirische Kalkspitze. Vápencový materiál obou je vidět všude kolem, kdekoliv poleví travnatý porost.

Info
Cena:
? Kč
Poštou:
? Kč
?

Vodoznak u spodní hrany fotky samozřejmě není součástí tisku. Snímek je také výrazně detailnější než ukázka na webu.

Nezávazná poptávka nebo dotaz

Po odeslání zkontroluji, jestli je vše v pořádku, a případně doladíme nejasnosti. Potom vystavím zálohovou fakturu a po zaplacení půjde obraz do výroby. Pak si jej předáme podle zvoleného způsobu dopravy.

Pro detaily tu mám stránku s informacemi o fotoobrazech.