Fotoobraz: Zimní tráva v ledu za úsvitu

Další fotoobrazy v kategoriích:
Vše (252)   Zbytek Jižní Moravy (117)   Sníh a mráz (29)

Za okny byl únor 2021 a noční teploty v polích na Jižní Moravě z původních kladných hodnot najednou klesly až k -15 °C. Mrznoucí déšť a celková vysoká vlhkost proměnily venkovní prostor v ledové království. Na snímku je běžný trs trávy, kterému trčí stébla směrem k nebi. Až potud je vše normální, jenže tentokrát má každé stéblo vedle sebe tyčku ledu s centimetrovým průměrem. Je nepřesně psát, že je do ní zabalené, protože to tak není. U nejvyššího stébla je například jasně vidět, že led je vlevo od něj. Z toho poznáme, odkud tehdy vanul vítr, ale je tu chyták: Na první pohled to vypadá, jako by led vlál za travinou podobně jako vlasy nebo látka, takže muselo foukat zprava. Jenže ve skutečnosti naopak vítr přicházel zleva a dešťové kapky, které s sebou hnal, při kontaktu s povrchem přimrzaly v místě doteku. Led tak možná trochu nečekaně v podobných případech roste proti směru větru.

V pozadí je záplava dalších podobných trsů, které se v ranním slunci blyští do fotoaparátu a led paradoxně vytváří hřejivou atmosféru.

Info
Cena:
? Kč
Poštou:
? Kč
?

Vodoznak u spodní hrany fotky samozřejmě není součástí tisku. Snímek je také výrazně detailnější než ukázka na webu.

Nezávazná poptávka nebo dotaz

Po odeslání zkontroluji, jestli je vše v pořádku, a případně doladíme nejasnosti. Potom vystavím zálohovou fakturu a po zaplacení půjde obraz do výroby. Pak si jej předáme podle zvoleného způsobu dopravy.

Pro detaily tu mám stránku s informacemi o fotoobrazech.