Fotoobraz: Měsíc v superúplňku za rozhlednou Klucanina, Tišnov

Další fotoobrazy v kategoriích:
Vše (252)   Zbytek Jižní Moravy (117)   Stavby (85)   Noc (27)

Měsíc v úplňku se fotí snadno, stačí mít lepší objektiv. Superúplněk už je mnohem méně obvyklý a nastává, když se Měsíc přiblíží k Zemi na nejkratší vzdálenost, což bývá zhruba jednou ročně. Je v tu chvíli asi o 14 % větší a o 30 % zářivější. Když se správně spočítá jeho poloha, lze ho vložit na předem dané vyhlédnuté místo. To nemusí být až tak snadné, protože aby se velikosti pozemské budovy a obrovského nebeského tělesa přiblížily, je potřeba od budovy stát velmi daleko – v tomto případě fotím rozhlednu z více než kilometrové vzdálenosti. Měsíc v tu chvíli také postupuje v hledáčku velmi rychle a je vidět pouhým okem, jak se nezadržitelně posouvá. Rychlost je tak vysoká, že se musí připravit snímek předem a počkat na chvíli, kdy Měsíc vpluje na správné místo. Pokud něco nevyjde, přejít se stativem o kus vedle a pokus opakovat.

POZOR: Tento snímek je kvůli technickým omezením v nižším rozlišení, takže bych doporučoval maximální velikost do 90×60 cm. Navíc se jedná o reálnou fotku, těsně nad horizontem, kde hraje roli chvění vzduchu. To je zejména vidět na okraji Měsíce, který netvoří dokonalý kruh, ale je rozechvělý.

Info
Cena:
? Kč
Poštou:
? Kč
?

Vodoznak u spodní hrany fotky samozřejmě není součástí tisku. Snímek je také výrazně detailnější než ukázka na webu.

Nezávazná poptávka nebo dotaz

Po odeslání zkontroluji, jestli je vše v pořádku, a případně doladíme nejasnosti. Potom vystavím zálohovou fakturu a po zaplacení půjde obraz do výroby. Pak si jej předáme podle zvoleného způsobu dopravy.

Pro detaily tu mám stránku s informacemi o fotoobrazech.