Fotoobraz: Poutní kostel Frauenberg nad mlhami, Rakousko

Další fotoobrazy v kategoriích:
Vše (252)   Krajina (170)   Stavby (85)   Hory (62)   Rakousko (59)   Mlha (28)

Uprostřed alpského údolí, téměř dokonalé roviny obklopené horami, je kopeček a na něm poutní kostel Frauenberg an der Enns. Kopec je malý oproti okolním velikánům, ale stále má přes 100 metrů, takže je zdáli vidět a velká stavba na něm rovněž. Kostel na stejném místě stojí už od roku 1489, byť byl později upraven.

Kostel je můj oblíbený a vzhledem k pravidelným mlhám jsem chtěl někdy dosáhnout podobné fotky, kde by opticky stál nad mraky. Ale ukázalo se to být těžší než se zdálo. Když opět jednoho rána padla mlha a dole pod kostelem jsem mohl jen doufat, že má správnou výšku, vyrazil jsem do jednoho z kopců na boku údolí. Bohužel stejně jako ostatní byl hustě zalesněný, takže i když jsem se dostal do správné výšky, kostel byl stále za porostem. Zoufale jsem pobíhal sem a tam po kopci, jenže jsem nenašel žádný dobrý výhled. Dál jsem nechtěl riskovat, že mlha zmizí, takže tento snímek vznikl vyfocením čtyř různých záběrů, kde přes fotky jdou sice větve a listy, ale zároveň je vidět něco z kostela a protějších svahů. Každý záběr je o trochu posunutý, takže obsahuje jiné „čisté“ části a celek je z těchto částí složený na počítači. Vznikl konečně výsledek, který jsem chtěl.

Info
Cena:
? Kč
Poštou:
? Kč
?

Vodoznak u spodní hrany fotky samozřejmě není součástí tisku. Snímek je také výrazně detailnější než ukázka na webu.

Nezávazná poptávka nebo dotaz

Po odeslání zkontroluji, jestli je vše v pořádku, a případně doladíme nejasnosti. Potom vystavím zálohovou fakturu a po zaplacení půjde obraz do výroby. Pak si jej předáme podle zvoleného způsobu dopravy.

Pro detaily tu mám stránku s informacemi o fotoobrazech.