Fotoobraz: Ledovec Aletsch, Švýcarsko

Další fotoobrazy v kategoriích:
Vše (252)   Krajina (172)   Hory (63)   Švýcarsko (20)

Aletschtký ledovec (Aletschgletcher) je největší ledovec ve švýcarských Alpách. Pomalu ale mizí – jeho délka se uvádí čím dál menší, na internetu se dají nalézt informace o 23 a 24 km, ale oficiální web už píše jen 20 km.

Všimněte si dvou tmavých stop na ledovci. Jsou to takzvané morény, které vznikají výš proti proudu, v místě kde se původní tři menší ledovcové proudy spojují v jeden. Kameny a nečistoty původně na krajích jsou stlačeny doprostřed a vytváří tyto charakteristické pásy. Nad počátkem středního proudu je nejvýše položená železniční zastávka v Evropě – Jungfraujoch (3 454 m). Je na horizontu v bílém sedle, ale z našeho místa příliš daleko, takže budova není rozpoznatelná. Každopádně tamní cestující nevidí celou krásu ledovce, protože ten jde do zatáčky a jeho část je tedy vůči nim schovaná za skalami. Náš výhled je ale z hory Eggishorn (2 927 m) a proto můžeme obdivovat celý hlavní proud ledovce až k jeho konci ve výšce „pouhých“ 1 800 m.

Info
Cena:
? Kč
Poštou:
? Kč
?

Vodoznak u spodní hrany fotky samozřejmě není součástí tisku. Snímek je také výrazně detailnější než ukázka na webu.

Nezávazná poptávka nebo dotaz

Po odeslání zkontroluji, jestli je vše v pořádku, a případně doladíme nejasnosti. Potom vystavím zálohovou fakturu a po zaplacení půjde obraz do výroby. Pak si jej předáme podle zvoleného způsobu dopravy.

Pro detaily tu mám stránku s informacemi o fotoobrazech.